top of page

Школа сприяння здоров’ю

ЗОЖ.jpg
здоровим бути модно.png

У статті проаналізована робота Школи сприяння здоров’ю Студенецького навчально-виховного комплексу: ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ «Берізка» Глухівської районної ради. Проблема, над якою працює педагогічний колектив – формування здорового способу життя на основі розвитку життєвих компетентностей. Тільки здоровий учитель здатен виховати здорового учня, послідовно формувати культуру здоров'я педагогів як необхідну умову розвитку позитивної мотивації дітей та учнів до ведення здорового способу життя. На уроках основ здоров’я, у виховній роботі педагоги формують розуміння того, що людина та її здоров’я – найвища цінність. Успішність особистості є результатом належного рівня інтелектуального здоров’я та, безумовно, ведення здорового способу життя.

Турбота про здоров’я в усіх його компонентах – фізичне, психічне, духовне і соціальне – для нас є потребою часу, навчання і виховання.

«Тільки творча, духовно багата і здорова особистість

може розв'язати як щоденні, так і масштабні завдання.»

В.О. Сухомлинський

 

 

У системі роботи Студенецького навчально-виховного комплексу: ЗОШ І-ІІІ ступенів, ДНЗ «Берізка» Глухівської районної ради питання здоров’язбережувальної педагогіки займають одне з пріоритетних місць. Активізація діяльності навчальних закладів з розбудови Шкіл сприяння здоров’ю (за відповідними заходами, визначеними Департаментом освіти і науки Сумської обласної держадміністрації до 2020 року) у нашій школі на сьогодні забезпечила створення певних надбань. Школа сприяння здоров’ю, яка працює в НВК, має акти, які регламентують її діяльність, а саме: Статут, Положення, Концепцію, Модель. Проблема, над якою працює педагогічний колектив – формування здорового способу життя на основі розвитку життєвих компетентностей.

 

Ми співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення, батьківською громадськістю. Формуємо здоровий спосіб життя дітей, учнів усіх ланок освіти закладу. Учнівська молодь нашого закладу бере активну участь у просвітницькій та волонтерській роботі з пропаганди здорового способу життя в середовищі однолітків. Розуміючи, що тільки здоровий учитель здатен виховати здорового учня, послідовно формуємо культуру здоров'я педагогів як необхідну умову розвитку позитивної мотивації дітей та учнів до ведення здорового способу життя.

 

Організовуємо і проводимо інформаційно-просвітницькі та культурно-мистецькі акції (книжкові та художні виставки, конкурси, концерти), спрямовані на пропаганду здорового способу життя у дітей, учнів, учнівської молоді, протидію поширенню ВІЛ/СНІДу, наркоманії, боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

 

На уроках основ здоров’я, у виховній роботі педагоги формують розуміння того, що людина та її здоров’я – найвища цінність.

 

Форми і методи просвітницької роботи у нашому закладі досить різноманітні: тренінгові заняття, інтерактивні ігри «Піраміда», «Доріжка», «Рамка», відеоролики, конкурси плакатів, банерів та буклетів, виставки творчих робіт, мультимедійні презентації.

 

Здоров’язбережувальна компетентність особистості розвивається, також, під час занять фізкультурою і спортом. Цьому сприяє Спортзал Студенецького НВК – найбільший серед шкіл Глухівського району.

 

Досить важливим напрямом здоров’язбережувальної педагогіки є організація позаурочної діяльності школярів. Беремо участь у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), легкоатлетичному кросі, чотириборстві, змаганнях з волейболу, лиж, фут-залу, районних змаганнях «Юні інспектори дорожнього руху» та «Юні пожежники», тощо.

 

Результатами діяльності школи є показники рівня зрілості особистості: стійка позиція, морально-соціальний статус, адаптованість у суспільстві, соціальна активність, комунікабельність, здатність до самозахисту, відповідальність, самостійність, уміння приймати рішення, устремління до самовдосконалення, прагнення вести здоровий спосіб життя.

 

Проводимо корекційно-розвивальну діяльність з дітьми із вадами психофізичного розвитку.

Успішність особистості є результатом належного рівня інтелектуального здоров’я та, безумовно, ведення здорового способу життя. Успіхи Студенецького НВК – є підтвердженням того, що приорітети нами виставлено правильно! У цьому навчальному році маємо такі призові місця учнів:

 

І місце на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології зайняла учениця        10 класу Катерина Федік, захистивши екопроєкт «Технологія розведення Tenebriomolitor для утилізації термопластичних полімерів» (керівники: Грекова Олена Володимирівна, учитель біології на І етапі; Грекова Олена Володимирівна та Понич Тетяна Володимирівна на ІІ етапі; Понич Тетяна Володимирівна на ІІІ етапі). Катерина Федік стала учасником ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології, яка проходила в Житомирі, де учениця захищала екопроєкт «Вирощування Tenebriomolitor на субстраті з термопластичних полімерів» і зайняла ІV місце (керівник Рибалко Катерина Василівна, вчитель біології та хімії Уланівського НВК);

 

учениця 6 класу Софія Тимошовець – переможниця (І місце) районного етапу обласного конкурсу творчих робіт «Здорове життя – успіх буття» (учитель української мови та літератури Милка Ірина Василівна);

 

учениці 6 класу мають перемоги на ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Ніколь Таранець – І місце; Дарія Воловик – ІІ місце (учитель математики Якименко Тетяна Володимирівна);

 

учень 10 класу Дмитро Гордійчук став переможцем (І місце) ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (учитель трудового навчання Самодєлов Віктор Миколайович). Учень є здібним спортсменом. Він виборов ІІ місце на лижних гонках серед учнів шкіл Глухівського району (учитель фізкультури Бурчик Євген Євгенович);

 

команда «Живчики» нашої школи стала переможницею, зайнявши ІІІ місце у номінації «літературно-музично-спортивних міні-композицій», ІІ місце у номінації «конкурс фотографій» та І місце у номінації «конкурс плакатів» районного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (учитель основ здоров’я Понич Тетяна Володимирівна та учитель образотворчого мистецтва Шумицька Жанна Павлівна);

ансамблі «Мелодія» та «Веселі нотки» зайняли ІІІ місце у районному огляді-конкурсі шкільних самодіяльних колективів «Таланти твої, Глухівщино!» (керівник учитель музики Бурчик Євген Євгенович).

 

А зараз нас кличе «Сумська весна – 2018», в якій беруть участь всі категорії населення.

Підготовка до ДПА, ЗНО, діяльність із впровадження нового Державного стандарту початкової освіти, за яким навчатимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році, потребують праці та натхнення як учнів, так і педагогів. Тому турбота про здоров’я в усіх його компонентах – фізичне, психічне, духовне і соціальне – для нас є потребою часу, навчання і виховання.

 

Тетяна Володимирівна Понич,

учитель біології, хімії, основ здоров’я,

заступник директора знавчально-виховної роботи

Студенецького НВК Глухівського району Сумської області

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
bottom of page