top of page

ОПИС ПЕДАГОГІЧНОЇ ІДЕЇ

Педагогічне кредо:

 

«Відкрити в кожній людині творця, поставити її на шлях самобутньої творчої, інтелектуально-повнокровної праці – це завдання стає нині першочерговим у практичній роботі.»

 

В. Сухомлинський

suhomlynskyy_21.jpg

Сучасний етап розвитку освіти характеризується пошуками оптима­льних шляхів підготовки підростаючого покоління до життя, максимальній реалізації творчого потенціалу учителя та учня.

 

Освіта є складовою загальної культури особистості, яка живе, навчається, працює, творить в умовах використання високих технологій, змушена протидіяти екологічним ризикам, зазнає різних впливів інформації. Навчання у школі спрямовується на розвиток засобами предмета особистості учнів, формування їхньої загальної культури, світоглядних орієнтирів, екологічного стилю мислення і поведінки, творчих здібностей, дослідницьких навичок.

 

Одним із завдань педагогічної діяльності є розвиток здібностей учнів до самоосвіти та розвиток їх експериментальних умінь. Щоб забезпечити елементарну безпеку кожної людини та запобігти нанесенню нею шкоди навколишньому середовищу, необхідно сформувати, в результаті засвоєння змісту навчального курсу середньої школи, системи компетентностей.

 

"Домашній експеримент" зближує науку з практичним життям, розкриває роль засвоєного матеріалу в практичному застосуванні.

 

Особисто я, працюю над проблемою «Психолого-педагогічні основи розвитку творчих здібностей учнів на уроках  хімії, біології та екології».

 

 

Актуальність теми:

  • Підвищення якості освіти інноваційними методами.

  • Вільний творчий розвиток учнів.

  • Потреба у постійному поповненні знань.

  • Спілкування у колективній діяльності.

  • Реалізація творчого потенціалу учнів.

  • Розвиток  талантів, розумових і фізичних здібностей учнів.

  • Робота учнів над собою, самоаналіз, самооцінка.

  • Підготовка підростаючого покоління до життя.

 

 

Очікувані результати:

  • Розвиток творчих здібностей учнів.

  • Підвищення інтересу до предмету.

  • Висока результативність навчально-виховного процесу.

  • Використання набутих знань, вмінь, навичок в подальшому житті.

  • Навчити учнів вчитися за допомогою творчого процесу.

  • Формування освіченої, творчої особистості, що вміє самостійно й критично мислити, працювати в різних ситуаціях.

  • Залучення до науково-дослідної роботи ( участь у конкурсах, предметних олімпіадах, проектах).

 

Під час навчального процесу учні ознайомлюються з багатьма новими термінами та поняттями. Тому, працюючи на уроці, ретельно дбаю про культуру мови та письма учнів. Також, щоб підняти емоційний настрій учнів, під час пояснення намагаюся пробудити цікавість відтінками голосу, акцентовано виділяючи та підкреслюючи головну думку.

 

У своїй діяльності, я відчуваю потребу створення нових, цінних своєю оригінальністю та оптимальністю, форм роботи для викладання навчального матеріалу.

 

Застосовуючи інноваційні технології, я намагаюся допомогти дитині розкрити свої здібності, свій творчий потенціал, а також, орієнтуюся на посилення самостійної творчо-пошукової діяльності школярів.

 

На уроках використовую інтерактивні методи навчання, які дають можливість досягти певних результатів (робота в парах, діалог рівнина, метод броунівський рух, діалог Сократа, методика тренінгу, ланцюжок та інші). Для домашнього завдання застосовую модель навчання «Перевернутий клас». Перевагами використання ІКТ є  поліпшення наочності подачі матеріалу за рахунок кольору, звуку та руху.

 

В основі творчого розвитку учнів лежить гра, яка займає значну частину їх життя. Гра для школярів – це засіб засвоєння такого матеріалу, який в інших умовах засвоюється важко. Включаючись в ігровий процес, учні навчаються жити в нашому символічному світі – світі змістів та цілей. В процес гри входять досліди та експерименти, що також спонукає до більш ефективного засвоєння знань.

 

Завдяки своїй творчій дослідницько-експериментальній роботі, учні отримали призові місця на обласних олімпіадах та МАН – (2017, 2018, 2019, 2020 років), на районних олімпіадах з біології, хімії та екології. В свою чергу, мені, як педагогу, за творчу роботу в навчальному процесі, були вручені грамоти Департаменту освіти і науки ОДА, Глухівської РДА та Глухівської РР, відділу освіти Глухівської РДА, а також, Подяка директора Студенецького НВК.

 

На мою думку, кожен педагог, в наш швидкоплинний прогресивний час, що завдяки постійним змінам сучасних технологій, змінює світобачення людства,  повинен безперервно навчатися ефективно подавати знання, орієнтовно сучасності. Враховувати той факт, що в процесі подання навчального матеріалу, учнів потрібно навчати вчитися. Збуджувати інтерес до отримання знань, як необхідної складової повсякденного життя, так і для правдивої особистої самооцінки.

 

Навчаючись вчити – навчаю вчитися!

bottom of page